Різдво Іоана Хрестителя 2019р.Б.
або Різдво Івана Предтечі

Щиро вітаємо всіх вірян
Православної Церкви України
зі святом Різдва Іоана Хрестителя

В неділю 07 липня 2019 року Божого, біля освяченого хреста на місці майбутнього храму св.Миколая Чудотворця, відбулася Божествення літургія з нагоди свята Різдва Іоана Хрестителя.
7 липня Православна Церква України вшановує Різдво Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана. Серед великого числа святих тільки Іван Хреститель удостоївся честі, щоб святкували його Різдво.
Він народився поблизу Єрусалима від бездітних батків. Його батько Захарія був іудейським священиком, а мати Єлисавета – дочкою рідної сестри святої Анни, матері Діви Марії. Вони були обоє праведні перед Богом і виконували всі заповіді та настанови Господні бездоганно, проте дожили до похилого віку, не мавши дітей. Народженню Іоана Хрестителя передували чудесні події, описані в Євангелії від Луки.
Одного разу, коли Захарія за звичаєм увійшов до храму покадити, а увесь народ стояв ззовні, йому з’явився Архангел Гавриїл. Захарія стривожився і острах напав на нього, проте Ангел сповістив йому про народження сина, якому він назве Іоаном, і який “буде великим у Господа”, не питиме ніякого п’янкого напою, і наповниться Духом Святим ще з утроби матері, і багато людей наверне до Господа. Коли ж Захарія засумнівався у словах Ангела, той відповів:
“Мене послано, щоб сповістити тобі цю Добру Новину. І ось замовкнеш ти, і говорити не зможеш аж до того дня, коли це станеться, за те, що не йняв віри моїм словам, які збудуться свого часу”.
Люди ж чекали Захарія і дивувались, чого він забарився у храмі. Коли ж він вийшов, то не зміг говорити до них, і тільки знаки подавав, і залишився німий. А після тих днів його дружина Єлисавета зачала сина і таїлась п’ять місяців, кажучи: “Так мені Господь учинив тими днями, коли зглянувся Він, щоб зняти наругу мою між людьми”.
Коли ж дитина народилася, зійшлася родина і сусіди восьмого дня, і хотіли назвати його ім’ям батька – Захарій. Але мати сказала, що його зватимуть Іоаном. І запитали у батька, як хотів би його назвати дитину, і взявши табличку, написав той: “Іоан ім’я йому”, і в ту ж мить повернулася до нього мова. І всі дивувалися, і острах огорнув усіх їхні сусідів, і по всіх поселеннях юдейських рознеслася вістка про все це.
Цього дня особливо ретельними в молитві були ті, хто не мали дітей. Цього дня полегшується піст, навіть якщо свято припадає на середу або п’ятницю.

Православна Церква України Харків Валківська громада ПЦУ Храм Святого Миколая Чудотворця місто Валки

Православна Церква України Харків Валківська громада ПЦУ Храм Святого Миколая Чудотворця місто Валки